Spodnie i ich rodzaje – kompletny przewodnik dla mężczyzn

0
1981

Chcesz zbudować swoją szafę o dobrej jakości produkty? W tym poradniku znajdziesz porady dotyczące spodni. Jakie są kroje, rozmiary, nazwy i cechy charakterystyczne danych modeli. Korzystną ofertę spodni znajdziesz w Giacomo Conti.

 Spodnie i ich rodzaje – jak je dobrać?

Spodnie to najwygodniejszy element męskiej garderoby. Wygodne, podkreślające sylwetkę, a nawet potrafią optycznie zniwelować niedoskonałości figury. Noszone są często i chętnie, niezależnie od wieku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając spodnie dla siebie.

Pamiętaj podczas kupowania spodni o rozmiarze, który często jest podawany w dwóch wartościach (na dodatek w calach, nie centymetrach) – szerokości pasa oraz długości nogawek. Niektóre modele spodni posiadają tylko jeden określony rozmiar dla pasa i dla długości spodni (np. rozmiarówka 32”). Zbyt dużo luzu w pasie po ściśnięciu paskiem powoduje nieestetyczne fałdowanie się materiału.

Długość nogawki zależy od jej szerokości. Im węższa nogawka – tym krótsza, a im szersza, tym dłuższa. Szerokie nogawki powinny zaginać się wyłącznie raz opadając lekko na but, dlatego warto przymierzać tego typu spodnie z założonym obuwiem. Wąskie nogawki powinny kończyć się przy kostce.

Najpopularniejsze rodzaje spodni

Jakie spodnie będą dobre dla danej Na rynku modowym wyróżniamy 5 najpopularniejszych krojów spodni męskich:

  1. Skinny

Spodnie skinny (potocznie nazywane też rurkami) to spodnie wymagające nienagannej sylwetki. Najlepiej będą wyglądać na osobach o normalnym typie sylwetki. Bardzo opięte nogawki, mocno dopasowane do ciała.

Cecha charakterystyczna: nogawki są opięte na całej długości – od początku uda o łydki i kostkę. Spodnie skinny nie są polecane osobom bardzo szczupłym (nogi mogą wyglądać nienaturalnie chudo) oraz osobom tęższym, ponieważ będą dodatkowo pogrubiać. Mogą posiadać niski stan.

  1. Slim

Spodnie te, nie są tak mocno zwężane w nogawkach jak wersja skinny. Dopasowane w biodrach i udach. Podkreślają zgrabną sylwetkę.

Cechy charakterystyczne: lekko opięte nogawki w udach, nogawki od kolana w dół luźniejsze – doskonałe dla osób o normalnej, szczupłej budowie ciała.

  1. Tappered

Popularne i lubiane przez mężczyzn, którzy zostali obdarzeni dużymi udami w porównaniu do łydek. Dobrze wyglądają na szczupłych osobach.

Cechy charakterystyczne: luźne uda, nogawka zwęża się ku dołowi.

  1. Regular (Straight)

Najbardziej klasyczne spodnie ze wszystkich dostępnych krojów. Nie są jednak dla osób bardzo szczupłych (będą wyglądać jakby mieli zbyt dużo miejsca na nogi).

Cechy charakterystyczne: proste nogawki na całej długości, bez zwężenia w jakimkolwiek miejscu. Z reguły posiadają normalny stan

  1. Bootcut

Bardziej znane ich określenie to dzwony. Choć nie są to tak szerokie dzwony jak klasyczne z lat 70., to wciąż można je spotkać w ofertach sklepów i na ulicy.

Cechy charakterystyczne: rozszerzane nogawki od połowy uda w dół (najszersze na dole). Polecane dla osób o masywnej sylwetce, krągłej pupie i wąskich biodrach. Spodnie często posiadają wysoki stan.

Spodnie męskie – dodatkowe uwagi

Pamiętaj, żeby dobierać spodnie tak, aby jak najbardziej pasowały do Twojej sylwetki. Krój, kolor, jakość materiału, wysokość talii, rozmieszczenie kieszeni, przetarcia i aplikacje, długość nogawek mają ogromne znaczenie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here