Moda się zmienia, jednak obecnie popularny jest gęsty męski zarost, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i strzyżenia. Jest coraz więcej męskich fryzjerów specjalizujących się typowo w strzyżeniu brody. Nie każdy mężczyzna może się jednak pochwalić bujnym zarostem – są jednak metody na to, by go uzupełnić. Część sposobów na zagęszczanie brody można zastosować samodzielnie, inne dostępne są w klinikach medycyny estetycznej.

Szampony i odżywki dedykowane do brody

Najpierw warto sięgnąć po najmniej inwazyjne metody na zagęszczanie zarostu, które mogą się sprawdzić przy regularnym stosowaniu. Oczywiście na efekty należy czekać co najmniej kilka tygodni. Szampon do brody pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń, sprawia że włosy są gładkie i nie mają tendencji do plątania się. Podobne działanie wykazuje odżywka, która nadaje zarostowi blasku, a zawarte w niej składniki pobudzają włosy do intensywnego wzrostu. Zagęszczanie brody w ten sposób jest możliwe chociaż wiadomo, że na spektakularne efekty nie ma co liczyć. Wygląd brody w dużej mierze zależy bowiem od wieku czy nawet od predyspozycji genetycznych i na poprawę jakości zarostu trzeba czasu. W skład zestawu do pielęgnacji powinna wejść również specjalna szczotka do brody, dzięki której można precyzyjnie rozczesać pojedyncze włosy i sprawić, że zarost będzie optycznie wyglądał na nieco gęstszy.

Przeszczep brody

Dla zdeterminowanych mężczyzn, którzy nie chcą długo czekać na efekty i marzą o naprawdę bujnym zaroście, dedykowane są przeszczepy brody. Zabiegi te są stosowane w Polsce coraz częściej i widać powolny wzrost ich popularności. Zagęszczanie zarostu poprzez przeszczep pozwala na uzyskanie szybkich efektów, jednak ma to swoją cenę. Za zabieg należy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych a jak wiadomo, moda szybko się zmienia i może za kilka lat popularny będzie całkowity brak zarostu. Wielu mężczyzn decyduje się na przeszczep ze względów estetycznych, ponieważ zarost pozwala na przykrycie szpecących blizn czy nierówności skóry twarzy. Przeszczep brody wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i cały zabieg trwa średnio kilka godzin. Powikłaniem po zabiegu może być zaczerwienienie czy stan zapalny, jednak z tym tak naprawdę wiąże się każda interwencja chirurgiczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here